Юлія Тимошенко — лідерка замовлений матеріалів (джинси) в ЗМІ

24% матеріалів з ознаками замовлення, зафіксованих в інтернет-ЗМІ, виявилися на користь лідерки партії «Батьківщина» і кандидатки в президенти Юлії Тимошенко. Про це повідомили в ГО «Інститут масової інформації». У лютому 2019 року вони провели відповідне дослідження.

Згідно з даними під час моніторингу 11 популярних інтернет-ЗМІ, експерти зафіксували 295 матеріалів, що містили ознаки замовлення. Лише 6,5% матеріалів з ознаками політичного замовлення були марковані як рекламні. Проте це маркування не відповідало Закону «Про рекламу», а саме використовувалися заголовки «Актуально», «Новости Киева» тощо з поясненням у футері сайту, що є неналежним маркуванням реклами.

Зазначається, що лідером із розміщення «джинси» стала Юлія Тимошенко. Найбільше матеріалів на її користь розміщували сайти «Обозреватель» (obozrevatel.com) та RBC (rbc.ua).

Читайте також:

На другому місці опинився чинний мер Львова та кандидат у президенти Андрій Садовий (8% від матеріалів з ознаками замовності). Практично всі ці матеріали припали на сайт 24-го каналу (24tv.ua), однією з власників якого є дружина Садового Катерина Кіт-Садова.

Третє місце розділили між собою Анатолій Гриценко та Опоблок, зокрема, Олександр Вілкул. На користь кожного з цих кандидатів в інтернет-ЗМІ було зафіксовано по 6,5% від загальної кількості замовних матеріалів. Що стосується Гриценка, матеріали з ознаками замовності з’являлися переважно на сайті «Обозреватель» (obozrevatel.com), а найбільше матеріалів на користь Опоблоку і Вілкула розмістив сайт «Сегодня» (segodnya.ua).

5% матеріалів з ознаками замовності стосувалися «Опозиційної платформи «За життя» та Вадима Рабіновича. Найбільше таких матеріалів було зафіксовано на сайті RBC (rbc.ua).

Така сама кількість матеріалів з ознаками замовлення (5%) стосувалася Володимира Зеленського та Віталія Кличка.

Майже 3% від усіх матеріалів з ознаками замовлення були чорним піаром, тобто маніпулятивними матеріалами, спрямованими на руйнування іміджу та репутації. Найбільше матеріалів з ознаками чорного піару стосувалися діяльності чинного Президента Петра Порошенка, лідера «Батьківщини» Юлії Тимошенко та роботи комерційних компаній, зокрема «Укрзалізниці».